Nabala palvemaja


Nabala palvemaja

Eesti Evangeelne Vennastekoguduse Nabala palvemaja on ehitatud Miku talu krundile Nabala (nõukogudevõimu ajast Paekna) külas.

Eesti Evangeelne Vennastekoguduse Nabala palvemaja on ehitatud Miku talu krundile Nabala (nõukogudevõimu ajast Paekna) külas. Maja lammutamisel 1926. a. leiti sarikapenni sisse lõigatud aastaarv 1828. 1*

Nabala palvemaja ehitamise algatajateks ja ehitajateks olid kohalikud talumehed; oreli annetas palvemajale Kalamäe talu peremees.


Nabala palvemaja vaade seest

„Nabala vennaste kogudusel oli pühapäeval 12. septembril 1926 pühalik päev. Nende ühine ettevõte, uus palvemaja, oli nii kaugele valmis, et õnnistada võidi … Vend Leidtorf andis õigusega palvemajale nime: ”Nabala vendade ja ringkonna armastuse maja”” 2*.

Esimese Eesti Vabariigi ajal olid palvetunnid igal pühapäeval, kirikus käidi põhiliselt suurematel pühadel. Palvemajas tegutseti kogu nõukogude aja, kuigi kolhoosi ajal üritati sellest teha kontorihoonet.

Käesoleval ajal toimuvad reedeti päeval laste kunstiring ja õhtul täiskasvanutele piibliring. Iga kuu neljandal pühapäeval on kuulutustund. Traditsiooniliselt kogunetakse veel jõulu 2. pühal ja palvemaja aastapäeva tähistatakse alati septembrikuu 2. pühapäeval.

Samuti korraldatakse palvemajas kohalikke tähtsündmusi ja muid koosviibimisi.

2012. a. sai palvemaja uue katuse, värviti välisseinad, vahetati puitkonstruktsioonid, soojustati lagi. Täiendavaid investeeringuid vajavad suure saali sisetööd ja välistrepid ning abihoone ehitus.

 

*1 Laulud Nabala Vennastekoguduse palvemaja 80. aastapäeval 10. sept. 2006 lk. 4;
*2 Eesti Kirik nr. 37 16. sept. 1926 lk. 6 „Nabala uus palvemaja Jüris”.

Kommenteeri


8 - = 0